/
    • Pohled do zákulisí

    • Technologii výroby lze směle přirovnat k hotové alchymii. Vše začíná tradiční sklizní, která probíhá tlučením dlouhou palicí do větví stromu. Sběr oliv pro extra panenský olej nepřipouští žádné česání. Plody se ručně sbírají z připravené plachty, kam plantážníci nechají plodu stromu volně spadnout.

    • Doba sklizně má zásadní vliv na výslední kvalitu zlaté tekutiny.  Zatímco sběr pro běžnější druhy olejů začíná už v říjnu, nejjemnější oleje musí obsahovat plody, sklizené v lednu a únoru. Toto je jedno z tajemství, které dělá extra panenský olivový olej tak výjimečným. Jenom tak lze ručit za prémiovost lahvičky, která putuje na váš stůl.

    • Sklizené olivy putují ke samotnému zpracování. Očištěné plody se pomocí šroubů rozemelou na olivovou pastu. Následným odstřeďováním dochází k oddělení pevné a tekuté části hmoty. Po oddělení vody a samotné hmoty dochází k jemnému odběru vzácného oleje. Ten se následně uskladňuje na tmavých a suchých místech, aby nedošlo k poškození vzácných látek.

    • Celý proces se řídí velice přesnými pravidly. Pro zachování nejvyšší kvality je nutné hlídat teplotu, při které dochází ke zpracování. Extra panenské olivové oleje vznikají při důkladně hlídané teplotě 23-24 C.

    • Nejdůležitějším ukazatelem vysoké jakosti tekutiny je jeji acidita. Čím nižší je udávaná kyselost oleje, tím kvalitnější produkt držíte v ruce. Uvádí se v procentech a vyjadřuje podíl mastných kyselin na celkovém objemu oleje. Extra panenský olej nesmí přesáhnout hranici 0,8% acidity.  

    • Olivový olej je velice složitá směs různých látek. Pro zachování jejich blahodárných účinků je přímo nezbytné jeho uschování v tmavých skleněných láhvích. Výrobky ve světlých či plastových láhvích mohou sice lákat svou cenou, z výživového hlediska je však nedoporučujeme. Pokud olej přijde do kontaktu se světlem, mnoho jeho účinků je bohužel ztraceno.